Haber

Putin: Rusya, Büyük Vatanseverlik Savaşı hakkındaki gerçeği savunmaya devam edecek

Rusya lideri Putin şunları söyledi: Zaman Aşımı Olmadan‘ isimli forumun katılımcılarını selamlayan açıklamasında, Rusya Büyük Vatanseverlik SavaşıKendisiyle ilgili gerçekleri kararlı ve dengeli bir şekilde savunmaya devam edeceğini, zafere katkısının gözden geçirilmesine yönelik her türlü girişime direneceğini belirtti.

Putin’in, “ Bugün, tarihin doğrudan çarpıtılmasının, Nazi suçlularının ve suç ortaklarının beraat etmesinin milyonlarca insan için ne kadar trajik, yıkıcı sonuçlar doğurduğunu görüyoruz ve bu nedenle, ülkemizin katkısını yeniden gözden geçirme girişimlerine karşı, Büyük Vatanseverlik Savaşı hakkındaki gerçeği kararlı ve tutarlı bir şekilde savunmalıyız. Büyük Zafere koymalıyız“dedi.

Bu kapsamlı ve tanınmış forumun farklı yaş ve mesleklerden birçok insanı bir araya getirdiğine işaret eden Putin, şunları kaydetti: Büyük ölçüde sizlerin enerjiniz, ilginiz ve özveriniz sayesinde, Nazilerin sivillere ve savaş esirlerine karşı uyguladığı insanlık dışı zulümlerle ilgili gerçeklerin anlaşılması için arşiv belgelerinin ve mahkeme kararlarının gizliliğinin kaldırılması konusunda büyük ve titiz bir çalışma yapılıyor.diye vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu