Haber

Çankaya Belediyesi Bu Yıl da Ramazan Ayında Sofralarını Paylaştı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi, bu ramazanda da 225 binden fazla kişiyi sofralarında ağırladı. Çankaya Belediyesi, 2014 yılından bu yana her yıl kurduğu iftar çadırlarında 1 milyon 187 bin vatandaşı ağırladı.

Alper Taşdelen, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla Ramazan ayında paylaşmayı, dayanışmayı, birlik ve beraberliği hep birlikte yaşadık. Deprem bölgesinde ve Ankara’ya gelen vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Beraberliğimizin daim olduğu nice ramazanlar dilerim”

Çankaya Belediyesi, 2014 yılından bu yana kurduğu iftar çadırlarında binlerce vatandaşı dayanışma sofralarında ağırladı. Cebeci, Türközü ve Yakupabdal Mahallelerinde kurduğu 2 iftar çadırında binlerce vatandaşı bir araya getiren Çankaya Belediyesi ve 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta her gün 8 bin kişiye iftar verdi. Ramazan ayı boyunca her akşam Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde sivil toplum kuruluşlarıyla iftar yemeği yiyen Çankaya Belediyesi, Ankara’ya gelen depremzedeleri iftar sofralarında ağırladı. Çankaya Belediyesi ayrıca Ramazan ayı boyunca depremzede aileleri ve ihtiyaç sahibi Çankaya’da ikamet eden vatandaşlara alışveriş imkanı sağlayan 12 bin Gıda Kart dağıttı.

ÖRNEK DAYANIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Her akşam dolup taşan iftar çadırlarının dayanışma ve paylaşmanın değerli bir göstergesi olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ramazan ruhuna uygun bir ayı daha uğurluyoruz. Ülkemiz şubat ayında büyük bir acı yaşadı. Beyin sarsıntısı felaketinin yarattığı acıyı hepimiz yüreğimizde hissettik. Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Sarsıntının yaralarını birlikte sarmaya devam edeceğiz. Milletimizin gösterdiği örnek dayanışma bize umut verdi. Çankaya’da da çok güzel bir dayanışma gerçekleştirdik.

DEPREMDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Deprem bölgesinden Ankara’ya gelen 62 bin vatandaşımıza destek olduk. Depremzede çocuklarımızı kreş ve oyun evlerimize aldık. Konukevlerinde ve otellerde kalan depremzedelerimizi ekiplerimiz ziyaret ederek psikososyal destek sağlıyor. Orada kalan vatandaşlarımızın bireysel bakım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Vatandaşlarımızın hem güzel günlerinde hem de güç günlerinde yanlarında olmak insani misyonumuzdur. Belediye, halkı kim olursa olsun yanındaysa gerçek anlamda belediyedir.”

HERKES İÇİN HİZMET

Belediyecilik adına her alanda ayrımcılık yapmadıklarını, siyasi inançları, kökenleri ne olursa olsun halka eşit hizmet sunduklarının altını çizen Alper Taşdelen, “Hizmet anlayışıyla hizmet veren bir belediye olarak. sosyal demokrat belediyecilik olarak bu yıl da ramazan ayında hep paylaşmayı, dayanışmayı, birlik ve beraberliği yaşatacağız. birlikte yaşadık Ülkemizdeki barış, birlik, paylaşım, yardımlaşma ve dayanışmanın artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbeypazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu