Ekonomi

Vole CEO’su Aras: Yatırım fonları ekosistem için önemli

Yatırım Vizyonu programının bu haftaki konuğu Vole Kurucu Ortağı Sinan Aras oldu.

Kendi uygulamalarına sahip bir spor platformu olan Vole’un Kurucu Ortağı Aras şöyle diyor: “Vole’u X’in spora uygulanması olarak düşünebilirsiniz. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen yorumcularıyla birlikte içerik üretmeye başladık. “Sonrasında çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiğimiz ve her yıl üstüne eklediğimiz bir yolculuk oldu” dedi.

Aras: “Gelirimizin büyük bir kısmı reklamlardan oluşuyor. Geçmişiniz ne olursa olsun, hangi sektörde çalışırsanız çalışın, eğitim seviyeniz ne olursa olsun sporun kapsayıcı bir tarafı var. 18-44 yaş arası hedef kitleye Türkiye’nin en büyük tek noktadan ulaşmasını sağlayan yapılardan biri olduk. “Reklamverenin bakış açısından baktığınızda bu çok önemli bir demografik gruptur” dedi.

Girişimciliğin de büyük zorlukları olduğuna dikkat çeken Aras, “İlk başlarda fon bulmakta zorlandığımız dönemler oldu. Melek yatırımcılar ve yüksek kârlılıkla birlikte şirketi en kısa sürede sürdürülebilir hale getirdik. Daha sonra Re-Pie portföyünün girişim sermayesi yatırım fonunun sunduğu enstrümanla aldığımız yatırım bu büyümeyi hızlandırdı. Girişim sermayesi yatırım fonları girişimcilik ekosisteminde önemli bir yere sahiptir. Farklı yatırım araçlarına ihtiyaç duyulan bir dönemden geçiyoruz” dedi.

Aras: “Yatırımcıya sadece yatırımcı gözüyle bakmamalıyız. Bir ilişkiler ağının parçası olursunuz. Halka arzda çıta yükseldikçe orta ve küçük ölçekli şirketlerin oraya ulaşma süresi de uzadı. Alternatif yatırım fırsatları ve girişim sermayesi yatırım fonları, bu dönemde bu finansman ihtiyacının karşılanması için çok önemli araçlardan biri haline geldi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu