Haber

Toroslar Belediyesi’nin ‘Hayır Çarşısı’ 150 Bin Kişiye Yardım Etti

Mersin merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanındaki önemli hizmetlerinden biri olan “Hayır Çarşısı” şu ana kadar 150 bin kişiyi sevindirdi.

İlçede yaşayan depremzedelerin yanı sıra düzenli yardım alan dar gelirli vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşılayan ‘Hayır Çarşısı’, sisteme kayıtlı 15 bin aileye yardım eli uzatıyor. Yunus Emre Kültür Merkezi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren ‘Hayır Çarşısı’nda kadın, erkek ve çocuklara yönelik yüzlerce kıyafet, ayakkabı ve gelinlik bulunuyor. Belediyenin sağladığı kıyafetler türlerine göre sınıflandırılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yeni kıyafetlerin yanı sıra ikinci el kıyafetlerin de yer aldığı çarşıda, ikinci el kıyafetler yıkanıp kullanıma hazır hale getirildikten sonra raflara yerleştiriliyor. Belediyeye başvuran vatandaşlar, TC kimlik numaralarını ve ikametgahlarını kontrol ettikten sonra kayıt sistemi üzerinden ‘Hayır Çarşısı’nda belirli aralıklarla kendilerine uygun ürünlerden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

“Sevgi bağı kurduk”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşın yanında olduklarını belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bugüne, dar gelirli vatandaşlarımızın bir gereği olarak ihtiyaçlarının karşılanması için yoğun bir çaba sarf ettik. Toroslar’da ‘Biz büyük bir aileyiz’ sloganıyla yola çıktık ve bu “Büyük ailede herkesin mutlu ve huzurlu olmasını istedik. ‘Hayır Çarşısı’ vatandaşlarımıza destek verdiğimiz değerli bir misyon üstleniyor. Burada vatandaşlarımız kendilerine uygun çalışmaları rahatlıkla seçebiliyor. İlçemize verdiğimiz her hizmet sevginin, emeğin ve insanlığa verilen değerin izlerini taşıyor” dedi. – MERSİN

haber-gungoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu