Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Tunceli’de destek istedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Hepinizden destek bekliyoruz. Bize güç verin, Tunceli’yi kazanalım, Türkiye’yi kazanalım.” söz konusu.

Özel ve beraberindekiler, eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç için Nazımiye’de düzenlenen anma programına katıldıktan sonra kent merkezine geldi.

Özel, Moğultay İlçesi’ndeki CHP İl Merkezini ziyaret ederek partililerle görüştü.

Özel, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi sürecine girdiklerini ve Türkiye’nin 81 ilinde çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Parti olarak seçime motive olduklarını belirten Özel, CHP’nin adaylarının yeşili, doğayı seven ve koruyan, doğaya ihanet etmeyen, şehre ihanet etmeyen, şehrin değerlerini savunan, koruyan insanlar olduğunu ifade etti. şehrin değerlerine sahip çıkıyor ve yönettiği şehirlere değer katıyor.

Diğer siyasi partilerle yaptıkları görüşmelere de değinen Özel, “Randevu istediler, yaptık, geldiler, görüştük. Tercihlerini yaptılar, tebrik ettik, hayırlı olsun diye ziyaretlerine gittik. Tayyip Bey istemiyor diye DEM Partisi ile ilişkimizi koparacak kadar seçmenlerimize saygısızlık etmediğimizi buradan beyan ederiz.” söz konusu.

Emeklilerle ilgili konuşan Özel, “Recep Tayyip Erdoğan geldiğinde en düşük emekli maaşı 1,5 asgari ücretti. Bugün 0,55 asgari ücret. 10 bin lira asgari ücretin yüzde 55’i. Ancak hak edilen asgari ücret 25 bin lira. Eski hesap: “İlk adım olarak en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini söylüyoruz. Yani 17 bin lira.” ifadelerini kullandı.

Özel, yerel seçimleri doğru değerlendirmeleri gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Hem Tunceli’de hem de sahip olduğumuz 11 büyükşehir başta olmak üzere 81 ilde büyük başarılara imza atacağımızı görüyorum. Denizli’den başlayarak Ege’deki 4 ilde büyükşehir belediyelerimizi koruyacağız, sayılarını artıracağız, Manisa, Balıkesir ve Bursa.Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte kıyıdan içlere doğru belediye sayımızı artıracağız, Orta Anadolu’da çok önemli belediyeleri kazanacağız, aklıma ilk gelen Kırıkkale, Kastamonu ama Birçok belediyeyi kazanacağız ve şanlı bayrağımızı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Tunceli’nin Dersim belediyesine asacağız ve Tunceli’ye getireceğiz. “Bu vesileyle, birlikte benzeri görülmemiş hizmetleri gerçekleştireceğimizin müjdesini veriyorum. Hepinizden destek bekliyoruz. Bize güç verin, Tunceli’yi kazanalım, Türkiye’yi kazanalım.”

gurpinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu