Ekonomi

Telomir Pharmaceuticals, tedavi geliştirme için 14 milyon dolarlık halka arz planlıyor

İnflamatuar hastalıklara yönelik yeni tedaviler konusunda uzmanlaşmış bir biyoteknoloji şirketi olan Telomir Pharmaceuticals, bugün 14 milyon dolar toplamayı hedefleyen ilk halka arzını (IPO) duyurdu. 2021 yılında kurulan Baltimore merkezli şirket, insan kök hücrelerindeki temel metalleri hedef alan yenilikçi bir oral terapi olan TELOMIR-1’in geliştirilmesine odaklanıyor.

Şirketin öncü bileşiği TELOMIR-1, kök hücrelerdeki çinko ve bakır seviyelerini düzenleyen bir metal enzim inhibitörü olarak işlev görüyor. Bu düzenleme, hemokromatoz ve osteoartrit gibi yaşa bağlı hastalıklarda rol oynayan pro-inflamatuar sitokinlerin üretimini baskılamak için çok değerlidir. Ek olarak, klinik öncesi çalışmalara göre TELOMIR-1’in kemoterapi sonrası iyileşmeye yardımcı olma konusunda potansiyel uygulamaları vardır.

Halka açılma hamlesi, ABD pazarındaki erişimini genişletmeyi amaçlayan Telomir Pharmaceuticals için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Şirket listesi için Nasdaq ve “TELO” sembolü altında işlem görecek. Kingswood Capital Markets halka arz sürecini yönetiyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) halka arz başvurusunun bugün duyurulması, Telomir’in amiral gemisi tedavisinin daha fazla araştırılması ve geliştirilmesi için fon sağlama stratejisinin bir parçası olarak geliyor. Bu mali destekle şirket, gerekli klinik çalışmalarla TELOMIR-1’i ilerletmeyi, kronik inflamatuar durumlarla uğraşan ve kemoterapiden iyileşen hastalar için yeni bir tedavi seçeneği sunmayı hedefliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu