Ekonomi

AWA Energy, Posco International Corporation ve HD Hyundai Electric Co LTD ile akü satışı ve üretimine odaklanacak

AWA Power, Güney Koreli Posco International Corporation ve HD Hyundai Electric Co LTD ile birlikte Türkiye’de akü satışı ve üretimine odaklanacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre AWA Enerji, Güney Kore’nin önde gelen şirketleri Posco International Corporation ve HD Hyundai Electric Co LTD ile iş birliği anlaşması için imza töreni düzenledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AWA Power Genel Müdürü Ömer Faruk Damar, Posco International Corporation’ın küresel bir ticaret ve yatırım şirketi olarak entegre çelik, enerji, madencilik ve ticaret iş kollarında dünya çapında faaliyet gösterdiğini ve yenilikçi çözümler sunmayı hedeflediğini söyledi. Sürdürülebilir bir dünya için. Elektrikli güç ekipmanları alanında öncülerden biri olan HD Hyundai Electric Co LTD’nin yüksek kalite ve teknoloji standartlarına sahip ürünleriyle tanındığını belirtti.

Her iki firmanın da kendi alanlarında mükemmelliği hedefleyen temel ve yenilikçi yaklaşımlarıyla tanındığına dikkat çeken Damar, şöyle konuştu:

“Bu iş birliği kapsamında AWA Power, Posco International Corporation ve HD Hyundai Electric Co LTD ile ortaklığımız, Türkiye enerji piyasasına yenilikçi akü çözümleri getirecek. Başlangıçta akü satışına odaklanacak bu iş birliği, kısa sürede taçlandırılacak. Pil üretimine yönelik yatırımlarla konteyner tipi pillerin yerli olarak üretilmesi sağlanacak.” Bu üçlü stratejik ortaklık, güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının doğal dalgalanmalarını dengeleyerek enerji güvenliğimiz ve sürdürülebilirliğimiz açısından kritik önem taşıyor. Yenilenebilir enerji santrallerinin sürekli ve her zaman kaliteli enerji üretebilmesi için akü depolama sistemlerinin geliştirilmesi şarttır ve bu, “Alternatif güç kaynaklarının değerlendirilmesinde akü bazlı sistemlerin rolü giderek artıyor. Türkiye’nin stratejik konumu açısından büyük avantajlar sağlıyor.” lojistik, teknoloji ve rekabetçi iş gücü potansiyelinin.”

Damar, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu pazarlarına yakınlığıyla üretim ve dağıtım merkezi olarak potansiyellerini en üst düzeye çıkararak ilgili coğrafyalar için güç analizi merkezi olmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu işbirliğinin her üç şirketin de küresel enerji pazarındaki konumunu güçlendireceğini ve bölgesel pazarlarda değerli fırsatlar yaratacağını belirten Damar, bu işbirliğinin aynı zamanda Türkiye’nin ve bölgenin elektrik ihtiyacını yüksek teknolojiyle karşılayacak bir ortaklık olacağını da belirtti. ve kalite standartları.

cidehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu