Haber

Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Anıtkabir’i ziyaret ederek, “Cephelerde ölüme meydan okuyarak başlayan millet sevgisini çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin inşasıyla taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hiçbir zaman silinmeyecek bir kutup yıldızıdır” dedi. kalbimizden.”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, Anıtkabir’i ziyaret etti. Ziyaret programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da katıldı; Toplantıya AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, MHP Menemen İlçe Başkanı Barbaros Çalışçı, belediye başkan yardımcıları, Menemen Belediyesi Millet İttifakı meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyeleri katıldı.

Menemen Belediyesi heyetinin Aslanlı Yol’da yürümesiyle başlayan ziyarette, Önder Vekili Pehlivan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne çıkan Pehlivan, duygularını Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Kendisini özlem, minnet ve rahmetle anmak için Anıtkabir’i ziyaret ettiklerini belirten Pehlivan, “Atatürk, Türk milletinin istiklal ve çağdaşlaşma mücadelesinin öncüsüdür ve onun büyük liderliği sayesinde ülkemiz bugünkü çağdaş kimliğine kavuşmuştur. Bugün ziyaret ettiğimiz Anıtkabir sadece bir türbe değil, aynı zamanda Türk milletinin istiklal ve hürriyet mücadelesinin simgesidir.Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak milletimizi çağdaş değerlere taşımış ve ona birlik olma fırsatını sunmuştur, dayanışma ve ilerleme. Bugün Anıtkabir’i ziyaret ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, onun önemli eserlerini ve ilkelerini anıyoruz. Atatürk’ün mirasına, değerlerine sahip çıkarak ülkemizi daha ileriye taşımak misyonumuzdur. laiklik, demokrasi, eğitim, bilim, kültür ve sanat… Birlik ve beraberlik içinde, Anıtkabir’de Atatürk’ün huzurunda, onun gösterdiği yolda ilerlemek. Ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için çaba göstereceğimize olan inancımızı yineliyoruz. “Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Aydın Pehlivan ayrıca, “Ön cephelerde ölüme meydan okuyarak başlayan bir milletin sevgisini, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin inşasıyla taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kalbimizden asla silinmeyecek bir kutup yıldızıdır. ” – İZMİR

haberdamal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu