Haber

Kılıçdaroğlu, kendisini terörle ilişkilendiren videoyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylediklerinin peşini bırakmadı.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk canlı yayınında Fevzi Çakır, Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sorularını yanıtladı. Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı terörle ilişkilendiren imajla ilgili sert sözlerle suçladı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Biz asla oy Kampanyasının bu kadar kara ve lekeli olduğunu hiç düşünmemiştik. Aklımdan bile geçmedi. Allah aşkına, bunu düşünür müsünüz! Efendim, siz teröristlerin yanındasınız. Dün akşam TRT’de ne dedi? Kandil’de birlikte bir şeyler yaptık. Görüntüler çıktı mı, böyle bir şey söyledi. Sözde bir kampanya yaptık. Bunun üzerine gazeteci arkadaş ‘Anlayamadım’ diyor. Sonra monte edilir.

“Cumhuriyet tarihinde böyle bir dönem görülmedi”

Vicdanı, ahlakı, fazileti ve inancı olan herkese soruyorum; Kandil ile nasıl gidebilirim, ortak program, video, görseller. Hayatımın her döneminde teröre karşı olmuş biri için böyle ahlaksız ve onursuz bir iş nasıl yapılır? Sahte videolar üreten kişiye ne denir? Bunun adı dolandırıcılık değil mi? Devlet Başkanlığında oturan bir insan nasıl namussuz olabilir? Allah’a sığınırım. Cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar iftira ve şerefsizlik görülmemiştir.

“BUNU HİÇ DÜŞÜNMÜYORUZ”

Keşke bana çıksa, ‘yemin’ derdim, ‘yemin et Allah’a inanıyorsun’ derdim. Neden iftira atıyorsun? Kandil’in anahtarı cebinizde. Telefonlar cebinizde. Beni suçlarsan, benimle yüzleşirsin. Kendinizi bir erkek olarak görürseniz, bir erkek olarak karşınıza çıkar. Bu karışıklık nedir? Bunu hiç düşünmedik. Başkanlık koltuğunda oturan kişinin bu kadar alçalacağını hiç düşünmemiştik.

“NASIL BAŞLAYABİLİR VE BİR KURULUMU GÖSTEREBİLİRSİNİZ”

Eleştirebilirim, saygı gösteririm. Alçak bir iftira, iftira, iftira kampanyası aklımın ucundan bile geçmedi. Gerçekten de Allah büyüktür. Rahmetli babam, ‘Oğlum sen dik dur, viraj belasını bulur’ dedi. Allah aşkına montajsa Başkan koltuğunda oturuyorsun. Nasıl kalkıp bir montaj gösterirsiniz? İnsanoğlunda zerre kadar ahlak ve fazilet yok mu? Böyle bir rezalete nasıl izin verirsin? Sen Başkansın. Ben bu ülkenin cumhurbaşkanıyım bunu önüme getirmeyin diyorsunuz. Bunu asla hesaplamadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu