Haber

Gençlik Meclisi’nde çocuklar koltuklara oturdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Oturumunu gerçekleştirdi.

Çocuk misafirlerini ağırlayan Gençlik Meclisi’nde renkli anlar yaşandı. Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Şükrü Kayapınar’ın yerine Simay Yade Çoban getirilirken, meclis ve meclis üyeliğine çocuklar oturdu. Meclisin açılış konuşmasını yapan Gençlik Meclisi Lideri Ozan Şükrü Kayapınar, meclis çatısı altında gençlerin fikirlerini dile getirmeye çalıştıklarını belirterek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Bugüne kadar gençlerin sorunlarını Meclis’te dile getirmeye çalıştıklarını belirten Önder Kayapınar, “Sınav gerilimi, akran zorbalığı, psikolojik şiddet, gelecek kaygısı, dehşet, ekonomik koşullar… gençlerin evlerinden bile çıkamaz hale geldiklerini söyledi.

Gençlerin güçlü olmayı değil sadece yaşamayı istediğini söyleyen Kayapınar, “Hepimiz bu topraklarda barış, huzur ve mutluluk istiyoruz. Hepimiz ülkemizin atılımını, büyümesini ve ilerlemesini istiyoruz. Hepimiz adalet, şeffaflık, dürüstlük istiyoruz. Hepimiz gülmek, eğlenmek ve fikirlerimizi özgürce ifade etmek istiyoruz.”

ÇOCUKLAR İSTEKLERİNİ DİL’E GETİRDİ

Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Şükrü Kayapınar, konuşmasının ardından koltuğunu Simay Yade Çoban’a devretti. Önder Çoban ve meclis üyeleri ülke ve Antalya gündemini değerlendirdi. Yetişkinlere benzemeyecek konuşmalar yapan çocuklar; Engellilere, çocuklara ve yetişkinlere saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu