Haber

Battal İlgezdi canlı yayında gazeteci Şaban Sevinç ile tartıştı

CHP’den istifa eden gazeteci Şaban Sevinç ile Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi canlı yayında tartıştı. TV100’de Gürkan Hacır’la telefonla Taksim Meydanı programına bağlanan İlgezdi, gazeteci Sevinç’in kendisi hakkındaki iddialarını yalanladı.

İlgezdi, Sevinç’in istifasıyla ilgili tezlerine tepki göstererek, “Ben Genel Başkan yetkisiyle aday olmadım, Parti Meclisi’nden geçtikten sonra aday oldum. Sabahtan beri yalan söylüyorsunuz. Yazıklar olsun. Bahsedilen yalan yalandır. Alınan karar benimle değil Ali Kılıç’la ilgilidir. Günler oldu. “Yalan söylüyor. Böyle bir gazetecilik mümkün mü? Halk TV’yi anlatayım mı?” diye sordu.

İMAMOĞLU’NUN ÇAĞRISINA VE BİLDİRİMİNE TEPKİ VERDİ

Sevinç, “2019’da açığa alındıktan sonra Başbakan’a geçtim, Ali Kılıç konusunda Genel Başkan yetkisini kullandı. Ben cumhurbaşkanı adayı olmak için istifa etmedim. Ben bu haksızlığın düzeltilmesini istiyorum. Bir meslektaşım bunu bana bildiremez” dedi. İsimler artık belli, aday olup olmayacağınız belirtiliyor. Parti organları karar vermeden belediye başkanları karar verebilir mi? Yaptığım anketlerde yüzde 52 ile seçimi kazandım. Siyaset yapıyorum. 40 yıldır CHP’deyim.

İlgezdi daha sonra stüdyodan “İmamoğlu’nun tek karar verici olduğunu mu söylüyorsunuz?” diye sordu. “Doğru. Aday olmayan belediye başkan adaylarına sorun. Hepsi çağrılıyor, söyleniyor.” o cevapladı.

Gazeteci Şaban Sevinç’in sorusu: “2019’da aday olamayan CHP’lilerin haklarını da savundunuz mu?” Soruyu yanıtlayan İlgezdi, “O tarihte ne olduysa cumhurbaşkanı oldu. O dönemin yönetimine soracaksınız.” söz konusu. Sevinç’in, İlgezdi’nin Aralık ayında İmamoğlu ile görüştüğü iddiasının ardından İlgezdi, “Yalan söylüyorsun, yalancısın” dedi. yansımasını gösterdi.

PARTİDEN ADAY OLACAK MI?

Şaban Sevinç ile Battal İlgezdi arasındaki tartışma yoğunlaşırken program sunucusu Gürkan Hacır, İlgezdi’ye başka partiden aday olup olmayacağını sordu. Hacır’ın sorusuna yanıt veren İlgezdi, hiçbir partiden aday olmayacağını söyleyerek İmamoğlu ile görüşmesinin ayrıntılarını anlattı.

İmamoğlu’nun adaylık durumunu açıklaması üzerine İlgezdi, “3-4 gün bekleyelim, ortak aday bulalım” yanıtını verdiğini söyledi. İmamoğlu’ndan “Sen bizim kardeşimizsin, böyle bir şey olmayacak” cevabını aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu