Yaşam

The Walking Dead’in Orijinal Sonu Ortaya Çıktı

Tam 11 dönemdir devam eden The Walking Dead, geçtiğimiz günlerde yaptığı final ile ekranlara veda ederken, onun yerini alacak birebir kainatta geçen yeni diziler de duyurulmuştu. Dizinin özgün sonu tercih edilmiş olsaydı, bu yan seriler muhtemelen olamayacaktı.

Yakın vakitte dizinin sorumlusu olan Angela Kang’ın da açıkladığı üzere olağanda dizinin finali farklı olacaktı lakin üretim sürecinde final değişime uğradı. Serinin yayıncıları farklı bir son planlarken, dizinin yapımcılarının sunmuş olduğu orjinal son ise yayınlanmadı.

The Walking Dead, çizgi romanları üzere bitebilirmiş

Dizi grubundan gelen bilgilere nazaran planlanan son, çizgi romanlarda olduğu gibi bir vakit atlamasıyla sona erecek ve yeni kuşak kahramanların yer aldığı sahnelerle sonlandırılacaktı. Bu son hem çizgi romanlara gönderme olacak, hem de dizinin öyküsünü birinci kısımlarla bağlayacaktı. Açıklama ise şu biçimde: 

“Daryl yola çıktıktan sonra, kamerayı Atlanta’nın dışındaki Parkway Road’a çevirdik -pilot kısımda Rick’in ikonik sahnesinin çekildiği yer. Ön koltuklarında (yirmilerinde) genç bir bayan ve erkek olan, etanolle modifiye edilmiş bir minibüs görecektik. Ve bu sahne boyunca bu bireylerin yetişkin RJ ve Judith olduğunu anlayacağız. Çocukların öteki yetişkin versiyonları artta – Coco, Gracie, vb. Oradalar, öteki hayatta kalanları kendi topluluklarına götürmek için bekliyorlar. Ebeveynlerinin mirasını devam ettiriyorlar. RJ radyodan konuşurken, konuşmasını “Beni duyabiliyorsanız cevap verin. Ben Rick Grimes.” (Tabii ki adı – ve Rick’in pilotta söylediği replik.) Sonra da hayatta kalan birinin sesiyle bitiriyoruz: “…Merhaba?”

Bu son her ne kadar daha umut verici ve tatminkar olsa da, yayıncılar bu sonu tercih etmedi. Bu durumun sebebinin yeni serilere yer hazırlamak olduğu kadar, izleyicilerin tanımadıkları karakterlerle son yapılmak istenmemesi olduğu da öne sürülüyor. Sizce planlanan son daha yeterli olabilir miydi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu