Haber

Temel Karamollaoğlu: ‘Mazlum Filistin halkının yanındayız’

Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, incelemeyi ve değerlerini içeren raporu bugün kamuoyuna sunacaklarını belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu küme toplantısında konuştu. Ana gündem maddesi Filistin olan Karamollaoğlu, “Yıllardır Gazze’yi bir açık hava hapishanesine çevirenler, sessizlikten aldıkları güçle onu ortadan kaldırmak için harekete geçtiler.”

‘MAZUL FİLİSTİN’İN YANINDA OLMANIN GÖREV OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Milletvekillerinin açıklamalarının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşması şöyle: “Başta Sayın Davutoğlu olmak üzere tüm Gelecek ve Saadet Partilileri saygıyla selamlıyorum. Çok farklı bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir görüntüyle karşılaşmadık. uzun yıllar. Ama bu acı verici bir şey.” “Bu durumla karşı karşıyayız. Bugün karşılaştığımız sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaşmak görevimizdir. Mazlum Filistinlilerin yanında olmayı misyonumuz olarak görüyoruz.”

“Yıllardır Gazze’yi açık hava hapishanesine çevirenler, sessizlikten aldıkları güçle onu ortadan kaldırmak için harekete geçtiler” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Arkadaşlarımız Gazze’ye girmek için çok uğraştılar ama maalesef bu mümkün olmadı. Türkiye’nin milletvekilleri Gazze’ye girmek istiyor ama giremiyor. 1967’yi unutanlar bugün uyanmışlar ve çözüm olarak Gazze’nin boşaltılmasını öneriyorlar. Bizim açımızdan bu gündeme bile getirilemez. Bunu teklif etmek ihanettir. Artık bu ‘Kıbrıs’tan vazgeçelim, İsrail’i daha da büyütelim, Mescid-i Aksa’yı yıkalım.”Bu, sahipsiz bırakalım demekten başka bir şey değil. Biz bunu kökünden reddettik, reddetmeye de devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu