Haber

TDP’li Akgün: ‘Deprem ve Afet Bakanlığı’ kuracağız

DÜZCE (İGFA) – TDP Genel Lider Yardımcısı Hüseyin Akgün, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen zelzele sonrasında bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

TDP Düzce Vilayet Lideri Sezgin Aktaş’ın da eşlik ettiği incelemelerde Akgün, afetzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir sefer daha zelzele gerçeği ile karşı karşıya kaldıklarını tabir eden TDP Genel Lider Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde meydana gelen sarsıntı etraf vilayetlerde de hissedildi. Gece saatlerinde olmasından ötürü da vatandaşlarımız büyük bir panik yaşadı. Birçok mesken ve işyeri sarsıntıda ziyan görürken 72 vatandaşımızda yaralandı. Sarsıntıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Zelzelede bizi sevindiren taraf can kaybının olmamasıdır. Bizde Türkiye Değişim Partisi olarak sarsıntı bölgesine gelerek afetzedelere takviye olduk. İnşallah yaraları daima birlikte saracağız” diye konuştu.

Akgün, TDP iktidarında ‘Deprem ve Afet Bakanlığı’ kuracaklarını belirterek, “Kuracağımız bakanlığımızca ülkemizde bütün vilayetlerini muhtemel afetlere hazırlayacağız. Hiçbir vilayetimizde zelzeleye dayanıksız ve çürük bina kalmayacak. Yıllardır sarsıntılardan ülke olarak çok canımız yaptı. Kısa vakit içerisinde yaşadığımız Marmara Sarsıntısı, Düzce Zelzelesi, Van Zelzelesi, Elazığ ve İzmir zelzeleleri de Sarsıntı ve Afet Başkanlığının kurulmasının ne kadar değerli olduğunu bir sefer daha ortaya koydu. Ülkemizin coğrafik pozisyonu hasebiyle sarsıntılarla yaşamayı öğreneceğiz. Lakin en düzgün formda iktidar olduğumuzda doğal afetlere hazır olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu