Haber

Sümeyye Boyacı, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kontenjan aldı

İngiltere’de üçüncüsü düzenlenen dünya şampiyonasında bronz madalya kazanan ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na kota almayı başaran paralimpik takımın milli sporcusu Sümeyye Boyacı, “Olimpiyat A barajını Manchester’da geçtim, artık bizim seyahat ediyoruz ve hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları.”

İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen şampiyonada milli yüzücü Sümeyye Boyacı, bayanlar S5 kategorisinde 43.32’lik derecesiyle bronz madalya alarak 2024 Paris Oyunları’na katılma hakkı kazandı. Şampiyonanın sona ermesinin ardından milli takımla Türkiye’ye dönen Sümeyye Boyacı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Federasyonu ile bir araya geldi. SporKulüp yöneticileri, aile ve belediye çalışanı karşıladı.

İngiltere’de düzenlenen dünya şampiyonasına 3’üncü olarak dönmekten memnuniyet duyduğunu dile getiren Boyacı, artık hedefinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu söyledi. Bunun için çok çalışmaya devam edeceğini dile getiren Boyacı, “Bu yıl gerçekten çok zor bir yıldı. Ancak elimden gelenin en iyisini yaptım ve yılın en iyi döneminde yüzdüm. Bu derece beni 3.’lük yaptı. Kendimi de geliştirdim.” 2024 paris olimpiyatlarında şu anki derecem.ülkemizi manchester’da temsil etmeyi hedefliyorum.manchester’da olimpiyat a eşiğini geçtim şimdi gezimiz ve hedefimiz 2024 paris olimpiyat oyunları.büyükşehir belediye başkanımız yılmaz teşekkür ederim Bu yolda bana her zaman destek olan kulüp başkanımız Oğuzhan İhtimam ve yönetim kurulumuz Sayın Büyükerşen’e teşekkür ederim.” Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü ve Milli Takım Yüzme Antrenörü Mehmet Bayrak da başarının tesadüfen değil sistemli bir çalışma sonucunda geldiğini belirtti. Bayrak, “Bu yılın son yarışından dünya 3.’sü olarak döndük. Bundan sonraki hedefimiz Sümeyye’nin kendi rekoru olan 41.41’i aşıp Olimpiyatlardan madalya ile dönmek. Sümeyye klasmanında çok değerli sporcular var. Mücadele olacak. Korkmuyoruz ve istediğimiz başarıya ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sümeyye Boyacı’yı telefonla arayarak tebrik ederek, “Sümeyye seninle gurur duyuyoruz. Emeğin ve azminle örnek olmaya devam ediyorsun. Beni bir kez daha mutlu ettin. Her zaman yanındayız. Tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu