Ekonomi

Son günlerde sert düşen teknoloji şirketi geri alım programını sonlandırdı

Investing.com – Şubat ayında geri alım programını duyuran Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bugünkü alımla birlikte geri alım programını sonlandırdığını açıkladı.

Agrotech tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şirketin bugün 18,15-18,4 TL fiyat aralığından 3.452.401 adet AGROT (IS:AGROT) payı aldığı bildirildi. Şirket, bu işlemle birlikte 20 Şubat tarihindeki açıklamasında taahhüt ettiği 10 milyon lot tutarında pay alımını gerçekleştirdiğini ve geri alım programını tamamladığını duyurdu.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Şirket böylece geri alıma başladığı Mart ayından bu yana 5 işlemde geri alım programını tamamlamış oldu.

AGROT payında son durum


Son iki aydır düşüş eğilimini sürdüren AGROT payı, geçen ay %15 oranında değer kaybettikten sonra bu ay satışların daha da hızlanmasıyla %35 bandında değer kaybı görürken 17 TL’ye kadar geriledi.

Bugünkü işlemlerde Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyeden gelen alımlarla pozitif hareket eden AGROT, son saat itibarıyla %4’e yakın değer artışıyla 19 TL bandında işlem görüyor.

InvestingPro’da 10 finansal model ve yüksek belirsizlikte AGROT için hesaplanan adil değer fiyatı, şu an 12,88 TL olarak görülüyor. Bu hesaplamaya göre AGROT’un %32 oranında primli olarak hareket ettiği öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu