Haber

Sivas’ta Çayboyu bağlantı yolunda çalışmalar sürüyor

SİVAS (İGFA) – Sivas Belediyesi tarafından kent içi ulaşımı rahatlatmak ismine hayata geçirilen proje kapsamında, yol güzergâhında yer alan istinat duvarları tamamlandı. Altyapı çalışmalarında sona yaklaşılan projeyi yerinde inceleyen Belediye Lideri Hilmi Alım, “İnşallah en kısa zamanda şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak önemli bir trafik sorununu çözmüş olacağız.” dedi.

Projede gelinen son durumu kıymetlendiren Alım; “Şehrimizin önemli ulaşım projelerinden biri olan Çayboyu Bağlantı Yolunda incelemelerde bulunuyoruz. Şeyh Şamil Mahallesini, Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinden Alibaba’daki Âşık Veysel Bulvarı’na bağlayacak olan projemizdeki çalışmalar hızla devam ediyor. Şu anda köprü inşaatının üzerinde bulunuyoruz. Arka kısımda görünen yol inşaatı da bittiği zaman inşallah en kısa zamanda şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak önemli bir trafik sorunu çözmüş olacağız.” diye konuştu.

Şehrin doğusuna uzanan alternatif bir güzergâh oluşturduklarını lisana getiren Alım; “Malumunuz şu anda kent merkezini Organize Sanayi Bölgesi ve Pir Şamil Mahallesi’ne bağlayan tek bir arter var. Geçen yıl hizmete sunduğumuz İstiklal Alt Geçidinin olduğu bölge… Doğal olarak o bölgede de bir yoğunluk var. İnşallah bu projemiz tamamlandığı vakit Erzincan Yolu, Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinden Âşık Veysel Bulvarı’na yani Alibaba Mahallesine ulaşacak. Nihayetinde Fatih Mahallesi’ne, Esentepe’ye ve Diriliş Mahallesi’ne bağlanacak bir aksın birinci etabını inşallah en kısa vakitte tamamlamış olacağız. Her proje kıymetlidir ancak yeni bulvarlar, yeni arterler, yeni ulaşım aksları oluşturmak uzun vadede kente ve bulundukları bölgeye artı bir kıymet katar. Bu anlayışla kentin farklı bölgelerindeki yeni yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Bir tanesi burada, ikincisi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, inşallah önümüzdeki hafta hizmet açacağız. Tekrar üçüncüsü Lokman Doktor Caddesi, Kardeşler Mahallesi Eğri Köprü’nün yanından birinci etapta Numune Hastanesi’ne ve bilahare Kılavuz Kavşağına bağlamış olacağız. Tekrar devam eden kıymetli bir projemiz Erzincan Yolunu Stadyumun yanından ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bağlamak ve nihayetinde bu yolla buluşacak irtibat yolunu da inşallah en kısa vakitte hizmete açacağız. Kentimize güzel uğurlu olsun.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu