Haber

Şile’de 94 personel ve 38 araç müdahale etti

İstanbul’da dün sabahtan bu yana etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle İBB komutanlıklarına ulaşan 3 bin 399 ihbara yanıt verildi. Özellikle bugün denizlerin şişmesi ve derelerin yükselmesi nedeniyle Şile ve Ağva’da sel ve su baskınları yaşandı. İBB ekipleri bölgeye acil müdahalede bulunurken, 94 işçi, 38 araç ve iş makinesi, 1 varisco, 3 motopomp, 4 dalgıç pompayla çalışmalar sürüyor.

İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren bölgemize giren soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürüyor. Sistem nedeniyle cumartesi (dün) 14 derece civarında olan sıcaklıklar bu sabah (06.00) 2 dereceye düşerken, il genelinde yağış karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüldü. Cumartesi gününden bu yana etkili olan yağışlar sonucunda İstanbul’un farklı bölgelerinde metrekareye 30 ila 100 kg aralığında yağış kaydedildi.

ŞİLE VE AĞVA’DA sel ve su baskınlarına müdahale edildi

Denizin kabarması ve derelerin yükselmesi nedeniyle bugün şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Şile ilçesi ve Ağva genelinde özellikle denize yakın yerlerde ve dere seviyelerinde su baskınları meydana geldi, bazı ev ve işyerleri sular altında kaldı. . İBB grupları (İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Atık Yönetimi, Polis, 153 Yerinde Çözüm) 94 işçi, 38 araç ve iş makinesi, 1 varisco, 3 moto pompa, 4 dalgıç pompa ile bölgedeki müdahale çalışmalarını sürdürüyor.

İKİ GÜNDE 3399 BİLDİRİM

Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle dün sabahtan bu yana İBB komutanlıklarına ulaşan 3.399 ihbar (su baskını, göllenme, rögar taşması, yol çökmesi, ağaç düşmesi, direk, tabela düşmesi, tehlikeli kısımlar vb.) İBB ekipleri tarafından yanıtlandı. Şu anda ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

  YAĞMURLAR İSTANBUL’DAN AYRILIYOR

Avrupa Yakası, Boğaziçi çevresi ve Anadolu Yakası’nda fırtınayla birlikte (60-100 km/saat) şiddetli yağışların akşam saatlerinde (16.00) bölgemizi terk edeceği iddia ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-esenyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu