Teknoloji

Sanal Gerçekliği Bir Sonraki Seviyeye Taşıyan Apple, Daha Gelişmiş Özelliklere Sahip Vision Pro’yu Tanıtabilir

WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılan Apple Vision Pro’nun aslında daha fazla özellikle tanıtılması bekleniyordu. The Information’tan Wayne Ma’nın haberine göre teknoloji devi, olaya kısa bir süre kala bazı özellikleri cihazdan kaldırdı.

İleri bir tarihe ertelendi

The Information’tan Wayne Ma, Apple’ın yepyeni bir teknoloji deneyimi sunan cihazı hakkında bir yazı paylaştı. Habere göre Apple, Vision Pro’yu farklı özelliklerle tanıtmayı planlıyordu ancak donanım ve yazılımsal sorunlar nedeniyle bu gerçekleşmedi.

Sağlık gelişmeye devam ediyor

Fitness bölümü, meditasyon ve farkındalık seanslarının ötesinde daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyordu. Ancak bu özellikler, ağır harici pil takımı ve mobilyalara veya duvar çarpmalarına karşı dirençli olmayabilecek kırılgan bir cam ekran nedeniyle rafa kaldırıldı. Bazı çalışanlar kulaklıkla antrenman yapmak için Nike gibi markalarla iş birliği yaparken, bazıları da terleme durumunda daha iyi performans sağlayacak yüz yastıklarını araştırıyor.

El takibi eksikliği

Arcade ile kullanıcılarına çeşitli oyunlar sunan Apple, Vision Pro’da el takibini daha da geliştirmeyi hedeflediği için oyun kategorisinde bazı yenilikleri açıklamadı. Mühendis, El izleme, hareketleri yürütmek, görsel geri bildirim sağlamak ve bir dizi daha ince etkileşimli görev için harika olsa da, oyun oynamak için paha biçilmez olan çok hassas etkileşimler gerektiren görevler için en iyi seçim değildi.’söylediği söyleniyor.

Mac uygulamalarının 3 boyutlu olmaması dikkat çekti.

Promosyon sırasında Visin Pro’da Mac uygulamalarının ekrana genişlediği görüldü. Uygulamaların neden 3D olarak kullanılmadığı ile ilgili olarak Ma, “Mühendisler, temel olarak Mac yazılımlarını Vision Pro’da çalıştırarak, insanlara o pencereli ekrandan bir kullanıcının 3B alanına Mac uygulamalarını sürükleme yeteneği vermeye bakmışlardı. Ancak Apple bu özelliği erken kaldırdı çünkü Vision Pro’nun işletim sistemi VisionOS, zaten Mac işletim sisteminin inceltilmiş bir sürümü olan iOS’a dayalı olduğu için yeterince yetenekli değildi.’söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu