Haber

Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Kişisel Gelişimlerini Artırmak İçin Çalıştay Düzenledi

Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin son yıllarda düzenlediği atölyelerde öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik değerli kazanımlar sağlanıyor.

Okuldan yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençlik Çalıştayı’2024 etkinliği iki gün sürdü.

Felsefe, psikoloji, tarih, eğitim, teknoloji ve sanat olmak üzere 6 farklı komiteden oluşan çalıştay, Bursa’daki birçok okuldan 8’inci ve 9’uncu sınıf öğrencilerinin katılımıyla yarıyıl tatili öncesinde Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Akılcı tartışmalarla farklı fikirlerin kapısını aralayarak gençlerin dünya görüşünü, hitabet yeteneğini, eleştirel düşüncesini, empatisini ve özgüvenini geliştirme fırsatı sunmayı amaçlayan atölyeden olumlu geri dönüşler alındı.

Çalışan, üreten, fikir alışverişinde bulunan ve gelecekte de yer alan bireyler yetiştirmek temel hedefiyle planlanan çalıştay, kişinin kendi fikrini ifade edebilmesi, başkalarının fikirlerini saygıyla dinleyebilmesi ve ortak paydada buluşabilmesinin güzel örneklerini sundu. Milli ve manevi değerlere sahip, saygılı ve hoşgörülü bireylerden oluşan bir toplum. .

Açıklamada görüşlerine yer verilen Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdülkadir Çınar, şunları söyledi:

“Bu çalıştay küreselleşen dünyada akılcı, sorgulayan, eleştirel düşünen, bilgili bir nesil yetiştirmek amacıyla planlandı. Çalıştayın organizasyonunu öğrencilerimiz tamamen üstlendiler ve layıkıyla yaptılar. Eğitimciler olarak öğrencilerimizin, Geleceğe hazırlanıyoruz, bu tür platformlarda daha sık olacağız.”

Konuk konuşmacılarla da zenginleşen çalıştay, iki gün sonunda “En İyi Konuşmacı” ve “Öne Çıkan Konuşmacı” ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu