Haber

Muğla Büyükşehir Ekipleri Malatya’da Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir BelediyesiMUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, deprem bölgesi olan Malatya’da hasar gören altyapı sistemlerinin onarımı için çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş 6 Şubat depremlerinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bölgeye gıda, konteynır, çadır, battaniye, kişisel hijyen malzemeleri ulaştıran ve hasar tespit çalışmalarına katılan Muğla Büyükşehir Belediyesi, teknik elemanlarıyla birlikte yapılan çalışmalara da altlık oluşturuyor.

Deprem Afet nedeniyle zarar gören içme suyu, kanalizasyon ve elektrik altyapısındaki eksikliklerin giderilmesi için bölgeye giden MUSKİ ekipleri, Malatya’da çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Malatya’da kurulan çadır ve konteyner kentlerin içme suyu hatları ve elektrik bağlantılarını yapmaya devam ediyor. Ekipler, konteyner kent kurulacak alanların düzenlenmesinin yanı sıra çadırlardan çıkan atık suları da toplayarak yemek çadırlarına içme suyu sağlıyor.

Kaynak: ANKA / Yerel

habercungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu