Haber

Milli Eğitim Bakanlığı tarikatlarla imzaladığı protokolleri genişletti

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) cemaat müridi Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızına tacizde bulunduğu sırada cemaatlerle imzalanan protokolleri genişlettiğini ortaya çıkardı. vakfın kurucusu ve onursal başkanı, yıllardır ülke gündeminde yer alıyor.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sefa Uyar’ın haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı’nın çocuk istismarıyla ilgili haberleriyle gündeme gelen Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti ile imzaladığı protokolleri değiştirdiği, Ensar ve İlim Yayma’nın önerdiği eğitimcilerin görevden alınacağı gündeme getirildi. öncelik verilecek ve fiyatları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Işıkcılar Yazıcılar kümesine yakınlığıyla bilinen Hayrat Vakfı ile “eğitimde iş birliği protokolü” imzaladığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayrat Vakfı işbirliğiyle 1 Eylül’de imzalanan protokolde, Osmanlıca kursları ve seminer ve yarışmalarının yanı sıra Kur’an kursları ve okullarda “hakim değerler eğitimi” konulu kurs ve seminerler yaz okulları açılabilecek. Organize olmak. Tanıtımların organizasyonunu Bakanlık üstlenecek.

Kurslarda görev almaları için vakıf tarafından önerilen eğiticilere öncelik verilecektir. Kurslar, vakıf tarafından sağlanan yerlerde, yani halk eğitim merkezleri dışında da açılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu