Teknoloji

Microsoft El Konsolu Pazarına Girebilir: Yeni Xbox 2 Modelle Gelebilir

Öne sürülen yeni argümanlara bakılırsa, MicrosoftEl konsolu pazarına da girecek gibi görünüyor. Yeni nesil Xboxkonsol için iki farklı model Planlanmıştı. Bunlardan biri ev konsolu, diğeri ise taşınabilir konsol olarak üzerinde çalışılıyordu.


İlginizi Çekebilir:  Beklenen Xbox Etkinliği Gelecek Hafta Gerçekleşecek


Güncel nesil konsollar ve geliştirilmekte olan oyunlara ilişkin yeni gelişmeler yaşanırken, yeni nesil konsolların ne zaman geleceği de merak ediliyor. Microsoft, FTC ile yaptığı duruşmada 2028 yılını öngörse de normal yaşam döngüsünü düşündüğümüzde 2026 yılında PlayStation 6 ve yeni Xbox ile tanışmamız bekleniyor.

Microsoft’un El Konsolu Pazarına Girdiği Söylentileri

Son dönemde yapılan sızıntılarda yeni nesil PlayStation konsolunda AMD Zen 4 mimarisinin kullanılacağı söylenirken Xbox tarafında da yeni bir gelişme yaşandı. Middleagegameguy’un son XNC yayınında söylediğine göre bir sonraki konsol 2026 yılında ve iki farklı modelde satışa sunulacak.

Daha pahalı modeller Xbox One ve Xbox Series şeklinde olacakken Surface grubunun geliştirdiği daha ucuz model ise Switch gibi olacak. Yani istediğimiz zaman televizyona bağlayıp elimizde taşıyabiliyorduk. Entegre kontrollere ve dokunmatik ekrana sahip olacak bu model, aynı zamanda Xbox oyunlarını gerçek kalitede oynatabilen bulut hizmetini de destekleyecek.

Bildiğiniz gibi Microsoft’un stratejisi nesiller boyunca değişiyor ve bu açıdan bakıldığında taşınabilir cihaz pazarına girmesi şaşırtıcı olmaz. Elbette bu henüz resmi olarak doğrulanmadığı için Middleagegameguy tarafından yapılan açıklamaları her zaman olduğu gibi söylenti olarak bir kenara bırakmakta fayda var.

haber-gemerek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu