Yaşam

Kırmızı halıda ölüm ipi kıyafetiyle boy gösteren İranlı model, hükümet yetkililerini kızdırdı.

Cesur paylaşımıyla dikkatleri üzerine çeken İranlı model Mahlagha Jaberi, Cannes Sinema Festivali’nde kırmızı halıda ölümcül ipli kıyafetiyle katıldığında tüm dikkatleri üzerine çekti. Jaberi’nin elbisesinin boynunda bir tür infaz ipi ve etek ucunda İngilizce “İdamları durdurun” yazısı bulunuyordu.

Ünlü modelin Instagram sayfasında da 4 milyon takipçisi bulunuyor. İran “Halkına ithafen” notuyla bir görsel paylaştı. 33 yaşındaki model, ” İran“İdamları durdurun” etiketini kullandı.

Mahsa Amini protestolarıyla bağlantılı olarak İran Son 18 günde en az 90 kişi idam edildi. Jaberi’nin imajı ve kıyafet seçimi İran hükümet yetkililerini kızdırdı.

Sol görüşlü gazeteci Yashar Ali, İranlı modelin seçimini “utanç verici” olarak nitelendirdi. Ali senin modelin İran‘de protestocuların marşı haline gelen şarkı eşliğinde kendisini ve elbisesini sergilemenin kimseye faydası olmadığını söyledi.

Jaberi, dikkat çeken kıyafetine yönelik eleştirilerin ardından Instagram hesabından açıklama yaptı. İranlı model, “Cannes’ın ihtişamını gözlemlemek ama daha da önemlisi medyanın dikkatini İran halkının haksız infazlarına çekmek için bir moda ifadesi oluşturmak istedik. Maalesef Cannes Film’de siyasi açıklamalara izin verilmiyor. Festival ve güvenlik görevlileri elbisemin arkasını göstermemi engellediler ama ilmeğin anlamı çok iyi anlaşıldı” diye yazdı.

golovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu