Ekonomi

İnegöl Belediyesi Organize Sanayi Bölgesinde 60 Araçlık Tır Parkı Hizmete Açtı

İnegöl Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki belediye arazisi ve çevresinin kamulaştırmasıyla 8 dönümlük alanda 60 araçlık tır parkını hizmete açtı.

İnegöl Belediyesi, tedarik zincirinin değerli modüllerinden biri olan lojistik alanında düzenleme sağlamak ve sürücülerin araçlarını güvenle park edebilecekleri bir alan oluşturmak için çalışmalarını tamamladı. Organize Sanayi Bölgesi’nde kamyoncular garajının yanında belediyeye bağlı bir alanın çevresinde farklı parsellerde kamulaştırıldı ve 8 dönümlük alan oluşturuldu. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan düzenleme ile bu alan 60 araçlık tır parkı olarak düzenlendi.

Yeni tır parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl’de lojistik anlamında çok değerli çalışmalar yapılıyor. Burası mobilya kümelenmesi, diğer karma sektörler ve sanayide üretimin bize ilk sıralarda getirdiği bir alandır. Kamyoncu garajımız devam ediyor. İnegöl’ün yükünü buraya taşıyın, hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. İnegöl’ü anlatırken muhtemelen mobilyalardan bahsediyoruz. Ancak tedarik zincirini bir kez kırdığınızda ürettiğiniz hiçbir şeyi teslim etme şansınız yok. Bundan dolayı lojistik, nakliye ve bu hizmetleri sağlayan tüm nakliye firmaları ile kooperatiflerimiz çok değerli bir iş yapıyor” dedi.

Sahada yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Taban, şöyle devam etti:

“Yük taşıyan araçların güvenli bir şekilde buraya park etmesini sağladık. Şoför arkadaşlarımız hiçbir tedirginlik yaşamayacak. İnegöl büyümeye devam ediyor. Sanayi yapıları her geçen gün artıyor. Yeni sanayi alanı ihtiyacı bizlere sürekli iletiliyor. • Üretim alanlarını artırmak için yeni alanlarda çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman da, “Çok keyifli bir alan oldu. Pandemi, Rusya-Ukrayna savaşı ve yaşadığımız şokla birlikte 5-6 yıldır ülkemiz tüm dünyayla birlikte hep kıymetli acılar yaşadı. Şubat ayında yaşananlar.Pandemi ve Rusya başta olmak üzere tüm dünyada. -Ukrayna savaşı ile birlikte ulaşım ve akaryakıt fiyatları artmış ve üretim durma noktasına gelmiştir.Tarım ve sanayi işlerinin verimsizleştiği bir dönemde Türkiye üretmeye ve ihracata devam etmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hem devletin desteğiyle hem de özel kolun çabalarıyla… Tüm bu süreçlerin sonucunda “Yaşadığımız ufak tefek meselelerimiz var. Muhtemelen yaşam maliyeti ile ilgili bazı sorunlarımız var. Ancak Allah’ın izniyle her zaman birlikte üretmeye ve satmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından tır parkının açılışı, dualar eşliğinde kurdele bölümü ile gerçekleştirildi. Bölgede kurban kesimi de yapıldı. – BURSA

karsiyaka-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu