Haber

İmamoğlu’ndan Sinan Ateş’in baba evine taziye ziyareti: Sürecin takipçisi olacağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu Bursa’da çeşitli temaslarda bulundu. İmamoğlu, Ankara’da suikast sonucu öldürülen İdeal Ocaklar eski Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun babaevini ziyaret etti.

ATEŞ’İN AİLESİNE ŞARTLI ZİYARET

Baba Musa Ateş ve ailesine başsağlığı dileyen İmamoğlu’nun görüşmesi 20 dakika sürdü. İmamoğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“DÜŞÜNÜYORUZ, ACILARINI PAYLAŞIYORUZ”

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Sıkıntı yaşadık, acıyı paylaştık. Elbette adalet olmadan insanların yüreği yanmaz.

“SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ”

Adaletin tecelli etmesi için Sinan hocamızın bu sürecini takip edeceğiz. Bu ülkede birçok aile faili meçhul cinayetlerle yaralandı. Hala çözülmedi, dolaplarında. Bu ve bunun gibi süreçleri ülkemizde yaşatmayacağız” dedi.

18 KİŞİ TUTUKLANDI

Sinan Ateş Cinayet soruşturmasında, ortada olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep, Emre Yüksel ve Tolgahan Demirbaş ile avukat S.Ö. aralarında 2 özel harekat polisinin de bulunduğu çok sayıda kişi tutuklandı. Emre Yüksel’in MHP genel başkan yardımcısının özel sekreteri olduğu iddia edilmiş ancak bu iddialar MHP tarafından yalanlanmıştı.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

Devlet Bahçeli’nin talimatıyla 2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş, İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alanlarını sert şekilde eleştirdi. Sinan Ateş, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin isteği üzerine 2 Nisan 2020 tarihinde başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde göreve başladı. Sinan Ateş evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu