Haber

İddia: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun ardından ilçe belediye başkanlarıyla görüştü

Seçimin ardından CHP’de ‘değişiklik’ yapan ve genel başkanlıkla adından söz ettiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da bir grup ilçe belediye başkanıyla görüşmeye geldiği iddia edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra.

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal’ın haberine göre İmamoğlu, liderlerle görüşmeye ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede değişiklikle ilgili fikirlerini açıkladığını belirten İmamoğlu’nun “çok fazla detay paylaşmadığı” belirtildi. Liderler, İmamoğlu’na da, “Belirsizlik sorun yaratır. “Nasıl bir değişiklik öneriyorsunuz, kamuoyu merak ediyor?”

Bunun üzerine İmamoğlu, “Kısa süre içinde belli olacak. Bunu da kamuoyu ile paylaşacağız. CEO ile de çalışıyoruz. Sorun yok. Herkes bu değişime dahil olmalı, katkı sağlamalı.”

İmamoğlu’nun parti değişikliğini yerel seçimlerden önce gerçekleştirme vurgusunu yinelediği kaydedildi. İmamoğlu’nun ilçe başkanları gibi parti örgütlerinden isimlerle “değişim müzakerelerine devam edeceği” öğrenildi. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu