Yaşam

Hem adı hem de üyeleriyle İzmirli Varyant Orkestrası ilk konserini AASSM’de verecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin kolektif hayal atölyelerine katılan gençlerden oluşan ve adını İzmir’den alan “Varyant Orkestra” ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

Varyant Orkestra, Timuçin Şahin Trio’nun ev sahipliğinde vereceği konserle 10 Mart’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in bir kültür sanat kenti olması için çalışmalarını sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılında caz gitaristi Timuçin Şahin yönetiminde gerçekleştirdiği Toplu Hayal Atölyesi tohumlarını veriyor. Atölye çalışmasına katılan gençlerden oluşan “Varyant Orkestrası” ilk konserini 10 Mart Cuma günü saat 20:00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde verecek. Adını İzmir’le özdeşleşen Varyant’tan alan orkestra, ilk konserinde Timuçin Şahin Trio ile sanatseverlerle buluşacak.

Ektiğimiz tohumlar meyve veriyor
Varyant Orkestrası’nın uluslararası düzeyde icra etmek üzere ilk konserini vereceğini kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’in tarihi, coğrafi ve kültürel dokusuna yakışır bir yaratıcılık merkezi olmak, Türkiye’nin önünü açmak birincil sorumluluğumuzdur. gençlerimizin seslerini özgürleştirebilecekleri alanlar. Varyant Orkestrası ile geçtiğimiz yıllarda imza attığımız projelerle attığımız tohumların bugün meyvelerini verdiğini görmenin mutluluğunu paylaşıyorum. Orkestra, yerel, ulusal ve uluslararası müzisyenlerin katılımıyla konserlerine devam edecek.”

İzmir’den orkestra
Varyant Orkestrası, adını İzmir ile özdeşleşen Varyant Yamaç’tan almıştır. Orkestranın çekirdek kadrosu, İzmir’den seçilmiş, kentle iç içe, profesyonel müzisyenler ve müzik öğrencilerinden oluşuyor.

Timuçin Şahin yönetimindeki orkestra, sınıflar ve kültürler arasındaki farklılıkları insanlığın zenginliği olarak gören, devrim niteliğinde ve bütünleştirici müzikal yolculuğunu dinleyicilerle paylaşacak. Orkestrada Timuçin Şahin, Sean Rickman, Reggie Washington, Hüseyin Kaya Çavuş, Maral Rostamkhani, Jesse Selengut, Berkay Diker, Anıl Berk Zamandar, Toygar Babacan, Tuna Bulutsuz, Sahand Teymoori, Ateş Şentürk, Heva Kale,
Bartu Çe ve Ozan Erdek’ten oluşmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu