Ekonomi

Haberi Bakan Özhaseki açıkladı… Toplu konutlarda sona gelindi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, başkentin kalbi Kızılay’da bulunan Saraçoğlu Mahallesi’ndeki onarım çalışmalarının tamamlandığını duyurdu. Ankaralıların hizmetine açılacak olan Saraçoğlu Mahallesi Başkentlilerin yeni buluşma merkezi olacak.

BAKAN ÖZHASEKİ ANKARALILARA HAYIRLI OLSUN

Bakan Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’ni aslına uygun olarak yeniledik. 2016 yılında başlattığımız savunma, yenileme ve yaşatma projesi ile 125 bin metrekare alana sahip Saraçoğlu Mahallemiz yine Ankara’nın gözbebeği ve cazibe merkezi konumunda.

119 konut, 104 dükkan, 164 ofis ve işyeri, toplam 387 bağımsız bölüm ve 155 odalı otelimiz ile 210’dan fazla tescilli ağaç ve biyolojik göletimiz ile Ankara’da vatandaşlarımıza sağlıklı, inançlı ve yeşil bir yaşam alanı sunuyoruz. . Konutlar çok yakında Emlak Konut tarafından e-ihale yöntemiyle satışa sunulacak.”açıklamalarda bulundu.

YENİLEYİCİ, GEÇMİŞİN İZLERİNİ KORUYAN

Saraçoğlu Mahalle Projesi, Türkiye’nin ilk toplu konut projesidir. Ulusal mimari anlayışın önde gelen örneklerinden biri olan Saraçoğlu Mahallesi, klasik Türk konut temasını geçmişine uygun olarak yansıtan, tarihi dokusunu oluşturan tüm tescilli yapıları içinde barındıran, yarısından fazlasının ağaçlarını koruyan bir projedir. asırlık ve orijinal yaşamını gelecek nesillere taşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu