Haber

FETÖ’nün askeri öğrencilerden sorumlu ‘özel imamına’ 15 yıla kadar hapis

Adana’da askeri öğrencilerden sorumlu Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “özel imamı” olduğu iddia edilen sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

SD hakkında ‘adlı’ adlı kontrol tedbirinin uygulandığı soruşturma kapsamında savcılık tarafından hazırlanan iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

FETÖ soruşturması kapsamında iddianamede sözleri yer alan tanık MY, “Sanığı örgütsel faaliyetlerinden dolayı tanıyorum. Örgüt içinde ‘Cemal’ kod adını kullanıyordu. Örgütsel faaliyetlerde de bulunuyordu. öğrencileri askeri liselere ve polis okullarına yerleştirmeye çalışan ‘özel imam’ olarak.” açıklama yaptı

İddianamede sanıkların 2006 yılından bu yana FETÖ bağlantılı hücre evlerinde kalmaya devam ettikleri, kod isim kullanarak faaliyetlerine devam ettikleri, üniversite veya askeri okuldan mezun olduktan sonra örgüt yurduna davet ettiği öğrencileri takip ettikleri, FETÖ’de kalsınlar diye onlarla irtibatı sürdürdü.

İddianamede, sanığın “ev abisi”, “bölge öğrencilerinden sorumlu”, “büyük bölgedeki öğrencilerden sorumlu” ve son olarak da “askeri öğrencilerden sorumlu özel imam” olarak görev yaptığı belirtildi. , ardından il dışında askeri öğrenciler, GSM sınırını geçen 2 FETÖ daha. Şirketin gizli iletişim uygulaması ByLock’u kullandığı, ayrıca ödemeli hatlar ve kiosk telefonlardan periyodik ve sıralı çağrı sistemi üzerinden diğer mahrem imamlarla temas halinde olduğu belirlenen kurumsal kripto yazışma programı “Falcon”u da kullandığı bildirildi.

İddianamede ayrıca sanık SD’ye FETÖ elebaşının talimatıyla Bank Asya’nın hesabında olağan dışı artış olduğu ve örgütlü sohbet toplantıları düzenlediği dikkate alınarak 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası verildi. “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan.

İddianamede yer alan savunmasındaki suçlamaları reddeden sanık SD’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu