Haber

Eski sevgilisine kimyasal maddeyle saldıran sanığa karar: 20 yıl hapis

Avcılar’da takıntılı bir şekilde aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi’nin başına kimyasal dökerek yüzündeki organların erimesine neden olan sanık hakkında karar açıklandı. Mahkeme sanığın 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Avcılar Merkez İlçesi’nde 5 Ekim 2021’de meydana gelen olayda, Mehmet Yıldız (31), takıntılı bir şekilde aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi’yi (43), aşkına karşılık veremeyince tehdit ettikten sonra kadının evine gizlice girdi. Gece evde üzerine kimyasal döküp kaçtı. . Kadının yüzünün ve vücudunun bazı yerlerinin kemiklerine kadar eridiği, yüz organlarını kullanamadığı belirlendi. Uzunçelebi, 5 ay süren yoğun bakım tedavisinin ardından hastanede tedavisi kalmadığı için taburcu edilerek yaşamına devam ederken, sanık Mehmet Yıldız’ın yargılandığı davada karar açıklandı. Küçükçekmece 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Yıldız hazır bulunurken, duruşmaya tarafların avukatları da katıldı. Duruşmada savcı, önceki duruşmadaki görüşünü tekrarladığını söyledi.

Son sözleri sorulan sanık Mehmet Yıldız, “Mağduru bataklıktan kurtardım. Kendisine düzenli olarak 40-50 bin arası para gönderiyordum. Mağdurun birisiyle uygunsuz fotoğraflarını gördüm. Mağdur, paramın kalmadığını ve fotoğrafı çekilen kişinin yanında olduğunu söyledi.” . Ayağa kalkıp üzerime çakmak fırlattı ve saldırdı. Kazanın altındaki kaseyi almak için yatak odasından dışarı çıktım. Kase uzun zamandır orada duruyordu. İçinde ne olduğunu bilmiyordum. Kurban peşimden gelip bana saldırdı. Kazanın altındaki kaseyi alıp kurbanın üzerine fırlattım. Ben de böyle yaptım. “Böyle olacağını bilmiyordum. Farkettikten sonra elimden geleni yapmaya çalıştım. Peçeteyle yüzünü ve gözlerini sildim. Banyoda yıkamaya çalıştım. Sonra paniğe kapılıp oradan ayrıldım. polis, sağlık ekipleri ve itfaiye. Gerçekten böyle olacağını bilmiyordum. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Sanığın son sözlerinin ardından kararını açıklayan mahkeme, Mehmet Yıldız’ın “canavarca duygularla öldürmeye teşebbüs veya işkence yapmak” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanığın hatasından pişman olduğuna dair olumlu görüş bulunmadığı için cezada indirim yapmadı.

İddianameden

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Mehmet Yıldız’ın Yasemin Uzunçelebi’nin sevgilisi olduğu ve olay tarihinde müşteki bayana canavarca hisle yanıcı ve yanıcı bir kimyasal madde fırlattığı kaydedildi. onu öldürme emri. Kimyasal saldırı sonrasında Uzunçelebi’nin vücudunda çok sayıda hayati tehlike oluşturan yanık oluştuğunun belirtildiği iddianamede, “Söz konusu eylem sonucu müştekinin kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda olduğu belirtildi. Hayati tehlikesi bulunmaktadır ve ifadesi alınamamıştır.” Yıldız’a ‘canavarca duygularla eziyet ederek kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu