Haber

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim’den Açıklama

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde vatandaşların oy kullanması için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Serim, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın oy kullanmaları için tüm hazırlıkların tamamlandığını düşünüyoruz. Yaptık, yapıyoruz. yurt dışındaki seçmenlerin de en demokratik haklarını kullanabilmeleri için gerekeni yapmaya devam edecektir.”

Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketine değinen Serim, yaraların sarılmasının ardından bölgede konut inşaatlarının başladığını ve en kısa zamanda tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Deprem nedeniyle Türkiye’ye yardımda bulunan Alman makamlarına ve Almanya’daki Türklere teşekkür eden Serim, özellikle Almanya’daki genç Türk nüfusunun çabalarını takdir ettiğini vurguladı.

Yasin Ekrem Serim, etkinliğin ardından Batı Trakyalı işadamları ile Berlin Büyükelçiliği’ne geldi.

Burada deprem sonrası gösterdikleri dayanışma için teşekkürlerini dile getiren Serim, Türkiye’nin soydaşlarının haklı mücadelelerinde her zaman yanında olacağını ifade etti.

Serim, Almanya ile temasları çerçevesinde YSK heyetiyle birlikte Hannover’de seçimlerin yapılacağı fuar alanını da inceledi ve Hannover Başkonsolosluğu’nda vatandaşlarla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu