Haber

Deniz sezonu 15 Haziran’da açılıyor… Yeni sezon öncesi değerlendirildi

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kocaeli Su Kazalarını Önleme Merkezi (KOSKEM), 2023 deniz dönemi toplantısı yaptı.

Kocaeli İtfaiye Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda yeni dönemde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda sivil toplum kuruluşlarının talep, görüş ve önerileri değerlendirildi.

Toplantıya İtfaiye Başkanı Ömer İslamoğlu, Müdahale Şube Müdürü Hüseyin Gürbüz, kurum ve STK temsilcileri katıldı. 15 Haziran 2023 Perşembe günü saat 10:00’da başlayacak olan yeni dönem, 15 Eylül 2023 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir. Dönem boyunca Kocaeli’nin 13 kıyı bölgesinde haftanın yedi günü cankurtaran hizmeti verilecek.

HAVUZDA GÜÇLÜ ANTRENMAN

Toplantıda kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının hangi bölgelerde görev alacağı ve katılımcı sayısının belirlenmesi ele alındı. Dönemde görev alacak cankurtaranlar ilk olarak havuz çalışması ile hazırlıklara başlayacak. Cankurtaranlar, boğulma olaylarına hızlı ve yerinde müdahale için sıkı bir eğitimden geçecek.

İzmit, Gebze, Körfez, Karamürsel ve Gölcük’teki yüzme havuzlarında cankurtaranlar koşullandırma ve kurtarma tekniklerini öğrenecek. Eğitim sonunda cankurtaran belgelerini alacak. Cankurtaran eğitimi sonunda tüm katılımcılar ile ortak kurtarma tatbikatı yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu