Ekonomi

CHP toplantısı sona erdi: Neler konuşuldu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki belediye başkanları toplantısı sona erdi.

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşme 4 saat 10 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Öz eleştiri yapıldı, hatalar ve eksiklikler nelerdi, neler yaptık ve bir daha tekrarlanmaması için ne yapmalıyız…” dedi.

Büyükerşen, “Toplantıda değişim konusu görüşüldü mü?” “Değişim konusu, çatışmanın ana sebeplerinin ister değişim, ister yenilenme, ister dönüşüm olsun, o kavramlar ortalığa atılsa bile derinlemesine düşünmediğimiz konulardır.” şeklinde cevaplanmıştır.

“Toplantıda mı gündeme geldi, konuyu belediye başkanı mı gündeme getirdi?” Büyükerşen, “Tabii açan belediye başkanı arkadaşlarımız oldu” dedi. söz konusu.

“İmam düşüncelerini söylemedi”

“İmamoğlu Bey mi açtı?” Büyükerşen, soruya “Hayır, İmamoğlu da kendi düşüncelerini söyledi” yanıtını verdi. o cevapladı.

Büyükerşen, “Gerginlik mi var?” Soru üzerine, “Benim için olmadı ama ‘oldu’ diyenler var mı bilmiyorum. Yoksa Başkan çok detaylı açıklamalar yaptı.” söz konusu.

“Toplantıdan bir fikir birliği veya daha büyük bir sapma var mı?” sorusuna Büyükerşen, “Gördüğüm kadarıyla bir ayrılık olmadı. Hepimiz şapka çıkarıp düşündük. Bugüne kadar yaptığımız eleştirilere Başkan çok detaylı cevaplar verdi. Öyle cevaplar verdi ki, aksini iddia edemeyiz.” cevabı verdi.

CHP’li 250 belediyeden 36’sı bahane uydurarak toplantıya katılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu