Haber

Çarşamba Muhtarlar Derneği’nden YEDAŞ’a tepki

Çarşamba Muhtarlar Derneği, YEDAŞ’ın kaçak elektrik kullanan üreticilere verdiği cezalara tepki gösterdi.

Yusuf Özkan, Çarşamba Muhtarları Derneği önünde yaptığı basın açıklamasında, Çarşamba Ovası’ndaki çiftçilerin tarımı daha rahat yapabilmek için sulama yaptıklarını söyledi.

Tek abonelikle iki üç yerde elektriği kullanabildiklerini ifade eden Özkan, “YEDAŞ aldığı kararla sabit abonelik sistemine geçti. 4-5 ay önce ilgili kuruma bunların fotoğraflarını çektiğimizi bildirdik. başka taleplerde bulundu.Bu işlemleri yapan üreticiler hakkında herhangi bir işlem yapılmayacağı söylenmesine rağmen herhangi bir ayrımcılık yapılmadı.Cumartesi günü ilgili firmanın avukatı olarak görev yapan özel bir hukuk bürosu tarafından çiftçilerimiz ve muhtarlarımız arandı, ve bizden acil bir para yatırmamız istendi.” söz konusu.

Kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle çiftçilere yazılan 6 bin liranın avukat fiyatlarıyla 12-13 bin lirayı bulduğunu anlatan Özkan, şunları kaydetti:

“Pazartesi günü kuruma dilekçe gelmedi ama bizim baskılarımız sonucu almaya başladı. Dilekçelerle ilgili bu kez işlem yapılmayacağını söylediler. ‘İlgili kurum bize ne zaman gönderecek’ dedik. yaptırım mı?’ “Yanlış bir şey yapmadık, prosedürleri takip ettik. Bu cezaları kabul etmiyoruz. İcra takibini durdurduklarını söylüyorlar ama biz icra takibinin durdurulmasını değil iptal edilmesini istiyoruz.”

Açıklamaya mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu