Haber

Biden’ın göğsünden biyopsi ile alınan lezyonun kanserli hücre olduğu ancak tedavi gerektirmediği açıklandı.

NEW ABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru Kevin O’Connor, Başkan’ın geçen ay biyopsisi yapılan göğsünden alınan lezyonun kanser hücresi olduğunu ancak tedavi gerektirmediğini açıkladı.

Beyaz Saray, Biden’ın göğsündeki lezyon için 16 Şubat’ta yapılan biyopsi sonucuna ilişkin Doktor O’Connor’ın raporunu yayınladı.

Biyopsi lezyonunun bazal hücreli karsinom adı verilen bir cilt kanseri türü olduğuna dikkat çeken O’Connor, “Tüm kanserli doku başarıyla çıkarıldı” dedi. terimini kullandı. Biyopsi yapılan bölgenin çevresine de elektrodesikasyon uygulandığını anlatan O’Connor, ek bir tedaviye gerek olmadığını ifade etti.

O’Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaza yatkın olmadığına dikkat çekti.

Doktor ise bu lezyonların büyüme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti. Biyopsi bölgesinin iyiye gittiğini belirten O’Connor, Cumhurbaşkanı’nın durumunun rutin denetimler çerçevesinde gözetim altında takip edileceğini söyledi.

Beyaz Saray, 80 yaşında olması nedeniyle başkanlık görevini tam olarak yerine getirip getiremeyeceği konusunda Amerikan kamuoyunda sıklıkla gündem olan Biden’ın sağlığına ilişkin detaylı bilgileri içeren Doktor O’Connor’ın raporunu 17 Şubat’ta paylaştı. . Biden’ın sağlığının “başkanlık görevlerini yerine getirmeye uygun” olduğunu kaydeden O’Connor, Başkan’ın göğsündeki lezyon için biyopsi yapıldığını ancak sonuçların henüz ortaya çıkmadığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu