Haber

Bayrampaşa’da Rumeli-Balkan kardeşliği

Rumeli Balkan Gönül Dostluğu programı, Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Bayrampaşa’da gerçekleştirildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un yanı sıra Balkan ülkelerinden bakan ve milletvekilleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Programda konuşan Şentop, Alman Der Spiegel dergisinin kapağına dikkat çekerek, “Mesele Tayyip Erdoğan’ı koltuktan indirmek değil. Mesele hilali kırmak, onu sökmektir” dedi.

Rumeli Balkan Gönül Dostluğu programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ev sahipliği yaptı. Dr. Mustafa Şentop’un yanı sıra Balkan ülkelerinden bakan ve milletvekilleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

SHENTOP: SORUN HİLALİN KIRILMASI, PARÇALANMASI

Dünyada küresel bir vesayet olduğunu ve bununla hiçbir ilgisi olmayanların bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek için çalıştıklarını kaydeden Şentop, “Dünyada bazı ünlü dergiler var. Dünyada küresel bir vesayet var. Bazıları gizli, bazıları açık. The Economist Ocak ayında kapak oldu. Türkiye seçimleri için 2023’ün en değerli seçimi dedi. Yetmedi, yeni kapak yaptı. Tayyip Erdoğan kaldırılsın falan. Yetmedi, bugün twitter hesabından Tayyip Erdoğan aleyhine bir açıklama yaptı. Fransa’da değerli dergiler kapak oluyor. Almanya’da Der Spiegel kapak yaptı. Çok ilginç. Bir koltuk var, koltukta oturuyor. Koltuğun bazı yerleri çatlak ve kırıktır. Yani düşecek falan. Tayyip Erdoğan’ın oturduğu yerde başının hemen üstünde hilal var ve hilal kırık. Sorun bu, sorun Tayyip Erdoğan’ı koltuktan indirmek değil. Mesele hilali kırmak, oradan çıkarmaktır. Şu anda Türkiye böyle bir tabloyla karşı karşıya. Bundan sonra yapılacak her seçim bir öncekinden daha değerli hale geldi. Rusya Ukrayna savaşı, tüm bunların merkezinde Çin ve Türkiye ile yaşanan gelişmeler. Mümkünse Türkiye etkisiz hale getirilmeli. Bu nasıl olacak? Bizim Libya’da, Suriye’de ne işimiz var, siz kendi işinize bakın Türkiye’ye gelin diyenler bunu herkes istiyorsa.

AYDINER: BAYRAMPAŞA BALKANLARIN BAŞKENTİ

Bayrampaşa ve Balkanlar’ın etle tırnağı olduğunu vurgulayan Lider Aydıner, “Rumeli ve Balkanlı kardeşlerimiz ilçemizin nüfusunun değerli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu bağlamda Balkanlar’ın ortasında ve Bayrampaşa’da yıllardır gönül ve kültür köprüleri kurduk. Çünkü Balkanlar ile yüzyıllar öncesine dayanan bağlarımız var. Bugün Balkanlar’dan Bayrampaşa’ya gelen bir abi ya da Bayrampaşa’dan Balkanlar’a giden bir abi mutlaka bir tanıdık yüz, bir dost karşına çıkar. Balkanlar’ın başkenti Bayrampaşa’da dostluk, hoşgörü ve güçlü komşuluk bağları var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türk Asrında gönülden gönüle köprüler kurmaya, Bayrampaşa-Balkanlar kardeşliğini devam ettirmeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu