Haber

Başkan Yılmaz: “2023 yılı devletimiz ve milletimiz için çok önemli”

Toroslar Belediyesi’nin 2023 yılındaki ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. 2023 yılının devlet ve millet için çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Siyasetin ötesinde bir kavramdır. Devletimiz ve milletimiz bu önemli mücadelede azim ve emin adımlarla başarıya ulaşacaktır.”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü ve karara bağlandı. Toplantıda birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Yılmaz, Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıldönümü çerçevesinde bu yıl tüm protokollerin, kurumların katılımıyla düzenlenen ‘Zafer Yürüyüşü’nün düzenlendiğini söyledi. ve vatandaş, devlet ve millet el ele, tüm protokollerin, kurumların ve vatandaşların katılımıyla. Bunu kalabalıkla yaptıklarını söyledi.

İlber Ortaylı’nın ‘Kurtuluş Savaşında Toroslar ve Çukurova’nın Önemi’ konulu söyleşisine, Zafer Marşı ve ünlü tarihçi Prof. devletle, milletle. Yürüyüşün bütününe baktığımızda Mersin’deki bütün kümeler yürüyüşte yerini aldı. Herkes bir noktaya baksın. Duyguyu bire bir hissetmek kitle psikolojisi için çok değerli. Başta Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan olmak üzere yürüyüşe katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu coşku Mersin’e yakışıyor.”

Yeni yılın ilk meclis toplantısında Denetim Kurulu üyeliği seçildi. Yapılan oylamada Denetim Kurulu üyeliğine Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Çivi, Kazım Şengül, Hasan Özalp Önal, Eren Türker ve Ferhat Salt seçildi. 2023 yılı belediye meclisinin aylık tatili oybirliğiyle Ağustos olarak belirlenirken, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9’uncu maddesinde yer alan kararlara göre aynı yardımın il sınırları içindeki toplam 67 mahalle muhtarına da aynı yardımın yapılması önerisi oybirliğiyle Ağustos ayı olarak belirlendi. Toroslar Belediyesi görüşüldü, Plan ve Bütçe Komisyonuna devri oybirliğiyle kabul edildi. kabul edilmiş. Ardından komisyonlardan gelen ortak raporlar görüşüldü ve karara bağlandı. Toroslar Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösterecek atık toplayıcıların çalışma usul ve esaslarını belirleyecek ‘Toroslar Belediyesi Bağımsız Sıfır Atık Toplayıcıları Yönetmeliği’ Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonu ortak raporu da açıklandı. tartışıldı ve kabul edildi.

“Devlet ve millet el ele yürüyüş düzenledik”

Toplantının dilek ve dileklerini anlatan Yılmaz, “Birlikte hareket etmenin, birbirimizi sevmenin ve saygı duymanın bir yolunu bulmalıyız. En büyük değerimiz bayrağımız, devletimiz, milletimiz ve Kuvayi Milliye’dir. Bu yıl da Kuvayi Milliye’dir. 3 Ocak Zafer Marşımız da yoğun bir katılımla geçti.Atalarımız asker milliyetçileri 101 yıldır çıktığı gibi Toroslardan çıkıyorduk.Bir grup daha çıkıyordu istasyonda.Bizde buluşuyorduk. Sayın Valimizin öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı Bunu hep birlikte, Valimiz, komutanlarımız, askerimiz, polisimiz ve tüm halkımızla birlikte yapmak şarttır. Birlik ve beraberliğin vurgulandığı kuvayi millia bayramında ayrılık yok.Başta bunun çözümünde emeği geçen Valimiz Ali Hamza Pehlivan olmak üzere yürüyüşe katılan ve destek veren herkese milletimizle, Mers’imizle teşekkür ediyorum. Yerel maliyetleri ve dinamikleri ile sona erdi. Devlet ve halkla el ele bir yürüyüş gerçekleştirdik” dedi.

Tüm meclis üyeleri ve hemşerilerinin yeni yılını kutlayan Yılmaz, “2023 yılının hepimize sağlık, mutluluk, başarı, barış, güç, güç, birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum. Ünlü sanatçının yazdığı 2023 müziği var. 1973 yılında Barış Manço. 50 yıl önce yazıldı. 2023 yılı devletimiz ve milletimiz için değerlidir. Siyaset üstü bir kavramdır. Devletimizin ve milletimizin bu değerli gayrette azim ve emin adımlarla muvaffakiyetlere ulaşmasını temenni ediyorum.” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu