Haber

Balıkesir Belediyesi hangi partiden? Balıkesir Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir?

Balıkesir Belediyesi hangi partiden soru soruluyor. Vatandaşların merakının ortasında yer alan Balıkesir Belediye hangi partiden? Balıkesir Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir? Sorularınızın cevapları haberimizde. İşte tüm merak edilenler…

BALIKESİR BELEDİYESİ HANGİ PARTİ?

31 Mart 2019’da Türkiye genelinde yapılan yerel seçimlerle birlikte yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde oyların yüzde 47.78’ini alan AK Parti’den Yücel Yılmaz belediye başkanı seçildi. İlçe belediyelerinde 11 ilçede AK Parti, 6 ilçede CHP, 3 ilçede MHP kazandı.

31 Mart 2019 Balıkesir oy Sonuçlar YSK tarafından açıklandı. 2019 Balıkesir yerel seçim sonuçları sandıkların açılmasıyla belli olurken, partinin belediye başkan adaylarının kullandıkları toplam oylara göre oy oranları belli oldu.

YÜCEL YILMAZ KİMDİR?

1975 doğumlu, evli ve biri kız ikisi erkek üç çocuk babası olan Yücel Yılmaz, eğitimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra üniversiteyi Eskişehir’de okudu. Üniversite yıllarında üniversite öğrenci senatosu başkanlığı yaptı. Askerlik hizmetini Bandırma 6. Ana Jet Üssü’nde Teğmen olarak tamamladı. Türkiye genelinde eğitim sektöründe hizmet veren Yabancı Dil Okulları kuran Yücel Yılmaz, ticari hayatına başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği de yaptı. Ticari hayatının bir bölümünde çeşitli derneklerde faaliyet gösteren Yücel Yılmaz; Balıkesir Ticaret Odası’nda 2 dönem Meclis üyeliği ve bir dönem Meclis Başkanlığı yaptı. Karesi Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı olduktan sonra Ticaret Odası Meclisi ve dernek üyeliğinden ayrıldı. Yücel Yılmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinde Karesi Belediye Başkanı seçildi. Karesi Belediyesi döneminde mesleğine ulusal ve uluslararası düzeyde 10 ödül katan Yücel Yılmaz; Türkiye’de Yağlı Güreş Düzenleyen Şehirler Birliği’nin kuruluşuna bizzat öncülük etti ve birliğin merkezinin Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın memleketi olan Balıkesir olmasını sağladı. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Yılmaz, aynı zamanda UCLG’nin dokuz bölgesel teşkilatından biri olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatının Eşbaşkanıdır. Türkiye’deki belediyeleri temsilen Avrupa Konseyi Yönetim Kurulu’na seçilen Yücel Yılmaz, aynı zamanda öncülüğünü yaptığı Yağlı Güreş Şehirler Organizasyon Birliği’nin de başkanı. Yücel Yılmaz, 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu