Haber

BAKAN AKAR: EN SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR DEVAM EDECEKTİR- 1

PAKİSTAN MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen PNS Khaibar’ın denize iniş töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ‘Operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir” dedi.

İstanbul Tersane Komutanlığı’nda Pakistan MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen üçüncü geminin denize iniş, Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi Birinci Gemisi Blok Kızağa Koyma ve İkinci Gemisi Sac Kesim Töreni’nde Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar konuştu. Bakan Akar burada, Pençe Kılıç Harekatı ve son devirdeki terörle çaba operasyonlarına ait de açıklamalarda da bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende konuşan Akar, ‘Kahraman ordumuz nerede olursa olsun, tehlike nereden gelirse gelsin, ülkemizin ve asil milletimizin güvenliğini sağlama azim ve kararlılığındadır. 19 Kasım’da başlatılan Pençe Kılıç Harekatı da bu kararlılığımızı göstermiştir. Sonlarımızın ötesinden amaç gözetmeksizin sivil yerleşim yerlerine alçakça taarruzlar düzenleyen terör ögelerine yönelik düzenlenen bu harekat kapsamında teröristlere yönelik belirlenen gayeler ateş altına alınmış, örgüte ilişkin çok sayıda barınak, sığınak, tünel depo ve karargahlar tam isabetle imha edilerek Pençe Kılıç Harekatında toplam 326 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlerin inleri başlarına yıkılarak ülkemizin ve milletimizin güvenliğine kast eden hainlere büyük darbe vurulmuştur. İcra edilen tüm operasyonlarımız Birleşmiş Milletler kuralının 51’inci hususunda belirtilen milletlerarası hukuka uygun. Komşularımızın toprak bütünlüğüne ve egemenlik haklarına saygılı yalnızca terör ögeleri gaye alınarak dini ve etnik kökenine bakılmaksızın, tarihi, dini, kültürel dokular, hastaneler, sivil alt yapı ile etrafın güvenliğine ve korunmasına da hiçbir ordunun göstermediği kadar azami dikkat ve hassasiyet gösterilerek icra edilmektedir. Operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu