Haber

AK Parti’nin Bağcılar Belediye Başkanı adayı Abdullah Özdemir oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen aday tanıtım toplantısında AK Parti’nin Bağcılar Belediye Başkanı adayı olarak mevcut belediye başkanı Abdullah Özdemir’in ismini açıkladı. Yaklaşık 2 yılda ilçe sakinlerinin güvenini ve sevgisini kazanan Özdemir, “Çocuklarımızın yüzlerine neşe, gençlerimizin dünyasına heyecan, gönüllerine şefkat tohumları ekmeye geliyoruz. yaşlı. “7’den 70’e herkesin daha mutlu, daha huzurlu olduğu bir Bağcılar’ı inşa etmek için hep birlikte yola çıkıyoruz” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri için Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen programda İstanbul’un ilçe belediye başkan adayları tek tek açıklandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Erdoğan, 2024 Yerel seçimleri kapsamında AK Parti Bağcılar Belediye Başkan adayı olarak mevcut belediye başkanlığı görevini sürdüren Abdullah Özdemir’in adını andı. Özdemir’in isminin açıklanmasıyla salonda sevinç yaşandı. Çoğunluğunu Bağcılarlı gençlerin oluşturduğu grup, Özdemir’e destek sloganları attı.

 

AK Partimiz gençlerin partisi olma tezini gururla kanıtlamıştır.

Aday olmaktan mutluluk duyan Özdemir, “Bir Bağcılar evladı olarak siyasette gençlere her zaman yer veren Sayın Cumhurbaşkanımıza böylesine önemli bir görevi bana emanet ettiği için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. görev. “AK Partimiz gençlerin partisi olma iddiasını bir kez daha gururla kanıtlamıştır” dedi.

 

Bu kutlu davanın beşiğinde büyümenin bedelini çok iyi biliyorum.

Bağcılar’ı her karışını çok iyi bildiğini belirten Özdemir, “Ben bu şirin ilçenin sokaklarında büyüdüm. ‘Bir milletin efendisi, ona hizmet edendir’ anlayışıyla büyüdüm. AK Partimizin çeşitli kademelerinde çalıştım. Bu kutlu davanın beşiğinde büyümenin bedelini çok iyi biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır’ anlayışıyla inşa ettik günlerimizi. Üstlendiğim her görevin hakkını en iyi şekilde vermeye çalıştım. “Önce Allah’ın izniyle, sonra da milletimizin duasıyla Bağcılar’ımıza Belediye Başkanı olarak hizmet etme şerefine kavuştum” dedi.

 

7’den 70’e herkesin daha keyifli olduğu bir Bağcılar inşa etmek için yola çıktık.

Toplumun her kesimine yönelik projeler hazırladıklarını söyleyen Özdemir, sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi çocuklarımızın yüzüne neşe, gençlerimizin dünyasına heyecan, gönüllerine şefkat tohumları ekmeye geliyoruz. yaşlılarımızın kalpleri. 7’den 70’e herkesin daha memnun, daha huzurlu olduğu bir Bağcılar inşa etmek için hep birlikte yola çıktık. Bu yolda desteğinizi ve dualarınızı her zaman yanımda hissediyorum. Beni hep bir çocuk gibi kucakladın, bir arkadaş gibi yanımda oldun, bir ağabey, bir abla gibi kucakladın. Ben bu ilçeye sizleri hiç utandırmadan hizmet ettim, yine gururla hizmet edeceğime söz veriyorum. Bağcılar’ın daimi sevgisi ile her zaman güzel yarınlara hep birlikte yürüyeceğimize olan inancım tamdır. Başarılı olmak bizim işimiz! Çünkü Bağcılar biliyor, gerçek belediyecilik AK Partidir!”

 

Abdullah Özdemir kimdir?

Abdullah Özdemir 1983 yılında Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Kültür Üniversitesi’nde “Deprem ve Yapılar” alanında tamamladı.

Özdemir, çok sevdiği siyasetine Bağcılar İlçe Gençlik Kolları’nda başladı. 2007-2013 yılları arasında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. Özdemir, bu 7 yıllık süreçte partili arkadaşlarıyla birlikte ilçesine büyük hizmetlerde bulundu.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı Uluslararası Çıkarlar Çalışma Grubu’nda görev yapan Özdemir, Kasım 2013’te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı’ndan ayrıldı.

Her zaman siyasetin içinde olan ve başarılı bir performans sergileyen Özdemir, 2014 yılında AK Parti’den Bağcılar Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. Bu dönemde AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü, Teşkilat ve Çevre Başkanlığı’nda görev yaptı. Kentleşme ve Kültür birimi. 2019 yılında yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis üyesi oldu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmasının ardından Nisan 2022’de yapılan Bağcılar Belediye Meclis toplantısında yapılan seçimde Özdemir, meclis üyelerinin oyuyla belediye başkanı seçildi.

En genç belediye başkanlarından biri olan Özdemir, göreve geldiği 15 Nisan 2022’den bu yana sosyal hayattan kentsel dönüşüme kadar ilçenin çehresini değiştiren birçok projeye imza attı. Halen Ulaştırma ve Trafik Komitesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Özdemir, 1993 yılından bu yana İstanbul’da yaşıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu