Yaşam

Adıyaman’a yardım için gelenlere depremzedelerden yemek ikramı

Yurdun dört bir yanından deprem bölgesine gelen insanlar, getirdikleri yardım malzemelerini dağıtıyor.

Bölgede yaşayan depremzedeler, hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından bölgeye gelen yardımlara kayıtsız kalmıyor.

Depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Adıyaman’a gelen kurtarma ekipleri ve hayırseverler, kente 30 kilometre uzaklıktaki yol ortasında ellerinde. ‘Bedava sıcak yemek‘ pankartı ile karşılanır.

Araçların önünü keserek halkı yemeğe davet eden dernek üyeleri, tencerelerin arkasına kurdukları masalarda yolculara yemek ikramında bulunuyor.

“Yükseltenlere şans vermiyoruz”

Şambayat Yardım Derneği Başkanı Mehmet Menteş, deprem nedeniyle zor günler geçirdikleri bu günlerde ayaklarına gelenlere duyarsız kalmak istemediklerini belirterek, şunları söyledi:

Türkiye’nin her yerinden malzeme getiren insanlarımız var. Böyle bir zamanda bizi yalnız bırakmadılar, biz de dernek olarak onlara yemek ikramında bulunuyoruz. Ayrıca depremden dolayı bazı fırsatçıların yemek ücretlerini artırdıklarını duyduk, fırsat vermemek adına herkese kapımız açık. Adıyaman’a giden 4-5 bin kişiye bedava yemek veriyoruz, adını bile bilmediğimiz bir bağışçıdan erzak alıyoruz.

Dernek gönüllülerinin bir kısmı yemek dağıtırken, bir kısmı da kazanların arkasında patates soğan soyarak ertesi günün hazırlıklarını yapıyor.

“Kimse bizim için yeterince güçlü değil”

Karşıdan karşıya geçerken inip yemek yemeye davet edilen yolculardan Metin Yıldız, “Halkımız yardımsever, ben daha önce burada 8 yıl görev yaptım, sıcakkanlı insanlar, bu kötü günde bu birliği gösterebilirsek kimse bize güç yetiremez.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu