Haber

Adana depreminin yıl dönümünde gözyaşları sel oldu

Adana depreminin yıl dönümünde gözyaşları sel oldu

Alpargün Apartmanı’nda hayatını kaybedenlerin kıyafetlerine karanfil bırakıldı

Ailesini kaybeden Azem Yaren Coşkun: “Aileler adına rahat bir nefes alabilmemiz için Hasan Alpargün dosyasında bir an önce adalet yerini bulmalı.”

ADANA – Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Adana’da 13 apartman yıkıldı. Depremin yıl dönümünde hayatını kaybedenlerin yakınları, deprem anında çöken apartmanların arazisinde bir araya gelerek yakınlarını andı.

6 Şubat 2023 günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde, Elbistan ilçesinde ise öğlen 13.24’te 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Felaketin faturası ağır oldu. 14 milyon kişinin doğrudan etkilendiği depremde 53 bin 537 kişi hayatını kaybetti.

Depremden etkilenen iller arasında yer alan Adana’da 13 apartman çöktü, 418 kişi hayatını kaybetti. Saat 04.17’de depremin meydana gelmesiyle birlikte yakınlarını kaybeden vatandaşlar, çöken apartmanların bulunduğu yerde bir araya geldi.

Dualar okunurken yakınları da hayatını kaybedenleri gözyaşları içinde andı.

Müteahhit Hasan Alpargün tarafından yaptırılan Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki Alpargün Apartmanı, sabah saatlerinde meydana gelen ilk depremde yıkıldı. 96 kişinin hayatını kaybettiği Alpargün Apartmanı’nda aileler, hayatını kaybedenleri gözyaşları içinde andı. Ölen kişinin kıyafetlerini arsaya getiren yakınları, üzerlerine karanfil bıraktı.

Deprem günü Azem Yaren Coşkun, Antalya’da yüksek lisans yaptığı için hayatta kaldı. Coşkun depremde annesi Azize, babası Bekir, ağabeyi Tahsin Can Coşkun ve kedisi Tiny’yi kaybetti. Ailesini anmak için apartmanın bulunduğu yere gelen Coşkun, “Hasan Alpargün dosyasında bir an önce adalet yerini bulmalı ki, aileler adına rahat bir nefes alabilelim.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu