Haber

ABD’de İsrail’e ‘iki devletli çözüm’ vurgusu!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede Filistin meselesini ele aldı. “iki devletli çözüm”vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price tarafından yapılan yazılı açıklamada, Blinken’in Netanyahu ile Filistin-İsrail ihtilafına ilişkin yaptığı ikili telefon görüşmesinin, ABD “iki devletli çözüm”konusunu hatırlattı.

açıklamada, “Dışişleri Bakanı Antony J. Blinken bugün, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile müzakere edilen iki devletli çözüme desteğimizi ve uygulanabilirliğini tehlikeye atan politikalara karşı olduğumuzu yineledi.”bilgiler paylaşıldı.

açıklamada, “Bakan, İsraillilerin ve Filistinlilerin sükuneti yeniden sağlamak için adımlar atması gerektiğinin altını çizdi ve gerilimi daha da tırmandıracak tek taraflı önlemlere güçlü bir şekilde karşı çıktık.”ifadeler kullanılmıştır.

Blinken ile Netanyahu arasındaki görüşmede, “İran’ın oluşturduğu tehditler de dahil olmak üzere daha geniş bölgesel sorunlar tartışılıyor”ABD’den İsrail’in güvenliğine “güçlü taahhüt”altı çizili olarak kaydedilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu