Ekonomi

ABD yatırım fonundan PayPal hamlesi

ABD merkezli yatırım fonu Kohlberg Kravis Roberts’ın (KKR), çevrimiçi ödeme sistemi PayPal’ın Avrupa’daki “şimdi al, sonra öde” (BNPL) kredilerini 40 milyar avroya kadar satın alacağı bildirildi.

PayPal’dan yapılan açıklamada, PayPal’ın Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’deki 40 milyar euroluk Avrupa BNPL kredi portföyünün satın alınması için KKR ile anlaşma imzalandığı belirtildi. Satışın bu yılın ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Açıklamada, PayPal’ın söz konusu satış tamamlandığında 2023 yılında hisse geri alımları için ek 1 milyar dolar tahsis edeceği de belirtildi. Böylece PayPal, bu yıl toplam 5 milyar doları yeniden satın almayı planlıyor.

PayPal açıklamasında ayrıca şirketin 2020’de BNPL hizmetini başlatmasından bu yana dünya çapında 30 milyondan fazla müşteriye 200 milyondan fazla kredi sağladığı belirtildi.

“Şimdi al, sonra öde” (BNPL), satın alınan bir tüketim ürünü için ödemeyi birkaç hafta veya aya yayılmış birden fazla taksite bölen bir kredi türüdür. Paypal’ın BNPL hizmeti, 24 aya kadar ödeme planları sunar.

haber-babaeski.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu